Dříve

ULTRA SOLID BLUE PIPE tvarovky

Vyladili jsme kopolymer na bázi PVC tak, aby jeho vlastnosti přesně splňovaly požadavky na houževnatost a pevnost. To bylo možné pouze díky dlouholetým zkušenostem odborníků z Plastiky, kteří za svou dlouholetou kariéru vyzkoušeli snad každou recepturu při výrobě tlakových a gravitačních PVC potrubí. Právě to nám pomohlo – zkombinovali jsem totiž obě receptury dohromady a vzali z nich to nejlepší – houževnatost a pevnost zároveň.
K tomu jsme udělali rozsáhlý test výrobců gumových těsnění a vybrali toho s nejlepšími výsledky těsnosti při různých vyoseních a deformaci trub. V tomto parametru jsme rozhodně nešli obvyklou cestou, že vybereme výrobek s vyváženým poměrem cena/výkon! Zde jsme jednoznačně šli za tím nejlepším co je na trhu dostupné bez ohledu na cenu. Pro jednoduchost v logistice toto těsnění je již rovnou odolné vůči ropným látkám a nemusí se tak složitě řešit různé varianty. Tento typ těsnění odolává tlaku do 2,5 baru a podtlaku do -0,3 baru. Vzniká tak velká rezerva v místech s vysokou hladinou spodní vody.
Stejné těsnění je osazeno i ve všech tvarovkách, aby nevzniklo žádné slabé místo. Zde se často systém neodladí, tvarovky totiž vyrábí většinou někdo jiný než trubky a nesedí úplně síly stěn a těsnění už vůbec ne.
V tomto ohledu jsme opět šli za tím nejlepším co je na Evropském na trhu k dispozici – za německým specialistou na výrobu PVC trub – Funke Kunststoffe GmBH. Od nich používáme všechny tvarovky a větší dimenze trub od De 500,630,710 a De 800, které už Plastika Pipes nevyrábí. Od Funke jsme systém rovněž doplnili o řadu vychytávek, které celý systém perfektně vyladí. Zejména je to originální šachtová vložka z PVC-U, která je rovnou již osazena originálním těsněním s jištěním proti posuvu, jako je v trubkách a tvarovkách. Tento spoj je odzkoušený na 2,5 bar a zabezpečí, že všechny spoje, včetně toho nejnáchylnějšího – se šachtou, budou mít shodné parametry. Tento prvek nám přijde naprosto zásadní, protože když jsme řešili v minulosti nějakou reklamaci netěsnosti, tak to bylo vždy ve spoji mezi trubkou a betonovou šachtou. Bez kontroly nad tímto detailem můžeme degradovat celý systém, protože se oprávněně říká, že systém je pouze tak silný jako jeho nejslabší místo.